Lodowy Szczyt (2627 m n.p.m)


Informacje logistyczne:

 1. W lecie na Lodowy Szczyt można wejść "turystycznie" dwoma klasycznymi wariantmi:
        ▪ łatwiejszym - przez Lodowego Konia (czyli granią północno-wschodnią) oraz
        ▪ trudniejszym - od Lodowej Przełęczy - granią południowo-zachodnią.
  W obu przypadkach jest to wycieczka o bardzo dużych trudnościach technicznych (jak na turystykę), na całej swojej długości wymagająca asekuracji liną przewodnicką.

 2. Obowiązujące nas na Słowacji lokalne przepisy pozwalają przewodnikowi w lecie prowadzić na Lodowy Szczyt drogą "przez Konia" nawet 3 osoby - ale tylko przy dobrych warunkach terenowych i pogodowych. Natomiast zgodnie z przepisami PSPW przewodnik ma obowiązek warunkach utrudnionych ograniczenia liczby uczestników nawet do 1. Ja z zasady na ten szczyt zabieram nawet w lecie nie więcej niż 2 osoby.

 3. Dla turystów bez doświadczenia wspinaczkowego przewidziana jest "droga normalna", czyli wejście przez Lodowego Konia i zejście tą samą drogą.
  Osobom mającym elementarne pojęcie o wspinaczce oraz obycie w terenie wysokogórskim oferuję piękny, ale znacznie trudniejszy technicznie wariant polegający na wejściu granią od Lodowej Przełęczy i zejściu granią północno-wschodnią przez Konia.

 4. W zimie tura na Lodowy Szczyt jest dostępna tylko dla turystów z doświadczeniem zimowym, najlepiej też po kursie technicznym zimowej turystyki wysokogórskiej i kursie ratownictwa lawinowego. Ponadto wymaga naprawdę dobrych i stabilnych warunków śnieżnych (max.II stopień zagrożenia lawinowego bez trendu rosnącego) oraz pogody mało wietrznej. Zapewniam Uczestnikom wyposażenie w wysokiej klasy rakiety śnieżne
 5. Tura na Lodowy Szczyt oznacza pokonanie ponad 1400 m przewyższenia w górę i w dół oraz ok. 6 kilometrów marszu w każdą stronę - po uprzednim wjechaniu na Hrebienok (1285 m n.p.m.) samochodem lub kolejką. Zatem czas wyprawy należy kalkulować na kilkanaście godzin.
  W celu realizacji tury spotykamy się rano w Zakopanem, skąd razem jedziemy na Słowację i razem wracamy do Zakopanego.
  W razie potrzeby mogę dopomóc w uzyskaniu kwatery w Zakopanem.

 6. Jak każdy przewodnik PSPW, zawsze zapewniam opiekę przewodnicką "door-to-door".

 7. W sezonie letnim (od czerwca do września) jest możliwy poranny dojazd z Zakopanego do Smokovca polskim autobusem i taki sam powrót późnym popołudniem, przy czym wymaga to dużego tempa tury pieszej (nienagannej kondycji) i raczej wyklucza wariant "zaawansowany".


Wysokość honorarium *) przewodnickiego za wejście na Lodowy Szczyt: Wymienione powyżej kwoty dotyczą honorarium przewodnickiego i nie obejmują ewentualnych opłat administracyjnych, biletów, ani innych kosztów logistycznych.
Aktywność zimowa może wymagać rezerwacji noclegu w Chacie Zamkovskyego lub Chacie Teryego.Ogólne zasady uczestnictwa:

O zasadach formalnych i finansowych proszę przeczytać tu:   >> ZASADY LETNIE ]  lub   >> ZASADY ZIMOWE ] .


[ REGULAMIN ŚWIADCZENIA USŁUG ]gov.pl / MSZ R.P.
MSZ - informacje dla podróżujących na Słowację


[ Powrót do oferty ]      [ Dostępność terminów ]        [ Mapa serwisu www ]

Marek Pokszan - International Mountain Guide -  UIAGM/IVBV/IFMGA - Lic. PSPW 037

Powyższe dane mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych aktów prawnych.