Lodowy Szczyt (2627 m n.p.m)


Informacje logistyczne:

 1. W lecie na Lodowy Szczyt można wejść "turystycznie" dwoma klasycznymi wariantmi:
        ▪ łatwiejszym - przez Lodowego Konia (czyli granią północno-wschodnią) oraz
        ▪ trudniejszym - od Lodowej Przełęczy - granią południowo-zachodnią.
  W obu przypadkach jest to wycieczka o bardzo dużych trudnościach technicznych (jak na turystykę), na całej swojej długości wymagająca asekuracji liną przewodnicką.

 2. Obowiązujące nas na Słowacji lokalne przepisy pozwalają przewodnikowi lecie prowadzić na Lodowy Szczyt przez Konia nawet 3 osoby - ale tylko przy dobrych warunkach terenowych i pogodowych. Natomiast zgodnie z przepisami PSPW w przewodnik ma obowiązek warunkach utrudnionych ograniczenia liczby uczestników nawet do 1. Ja z zasady na ten szczyt zabieram nawet w lecie nie więcej niż 2 osoby.

 3. Dla turystów bez doświadczenia wspinaczkowego przewidziana jest "droga normalna", czyli wejście przez Lodowego Konia i zejście tą samą drogą.
  Osobom mającym elementarne pojęcie o wspinaczce oraz obycie w terenie wysokogórskim oferuję piękny, ale znacznie trudniejszy technicznie wariant polegający na wejściu granią od Lodowej Przełęczy i zejściu granią północno-wschodnią przez Konia.

 4. W zimie tura na Lodowy Szczyt jest dostępna tylko dla turystów z doœwiadczeniem zimowym, najlepiej też po kursie technicznym zimowej turystyki wysokogórskiej i kursie ratownictwa lawinowego. Ponadto wymaga naprawdę dobrych i stabilnych warunków œnieżnych (max.II stopień zagrożenia lawinowego bez trendu rosnącego) oraz mało wietrznej pogody.
 5. Tura na Lodowy Szczyt oznacza pokonanie ponad 1400 m przewyższenia w górę i w dół oraz ok. 6 kilometrów marszu w każdą stronę - po uprzednim wjechaniu na Hrebienok (1285 m n.p.m.) samochodem lub kolejką. Zatem czas wyprawy należy kalkulować na kilkanaście godzin.
  W celu realizacji tury spotykamy się rano w Zakopanem, skąd razem jedziemy na Słowację i razem wracamy do Zakopanego.
  W razie potrzeby mogę dopomóc w uzyskaniu kwatery w Zakopanem.

 6. Jak każdy przewodnik PSPW, zawsze zapewniam opiekę przewodnicką "door-to-door".

 7. W sezonie letnim (od czerwca do września) jest możliwy poranny dojazd z Zakopanego do Smokovca polskim autobusem i taki sam powrót późnym popołudniem, przy czym wymaga to dużego tempa tury pieszej i raczej wyklucza wariant "zaawansowany".


Wysokość honorarium przewodnickiego za wejście na Lodowy Szczyt:
Wymienione powyżej kwoty dotyczą honorarium przewodnickiego i nie obejmują ewentualnych opłat administracyjnych, biletów, ani innych kosztów logistycznych.Ogólne zasady uczestnictwa:


[  Powrót do oferty  ]        [  Dostępność terminów  ]        [  Mapa serwisu www  ]