Łomnica (2635 m n.p.m)


Informacje logistyczne:

 1. Mam do zaproponowania turystyczne wejścia z Łomnickiej Przełęczy na Łomnicę dwoma wariantmi:
        ▪ łatwiejszym - tj. "drogą normalną" wzdłuż pd-wsch. grani, czyli nieznakowanym szlakiem z ubezpieczeniami łańcuchowymi (powrót tą samą drogą) oraz
        ▪ trudniejszym - t.j. via ferratą "im. Vlada Tatarki", Żlebem Teryego (u stóp słynnej zachodniej ściany- "Szklanej Góry") i górną częścią słynnej "Jordanki", która po modernizacji ubezpieczeń łańcuchowych stanowi również pełnoprawny "klettersteig /via ferratę/. Zejście "drogą normalną", albo zjazd kolejką linową.

 2. W obu przypadkach jest to wycieczka o sporych dużych trudnościach technicznych, nakazujących stosowanie asekuracji.
  Na "drodze normalnej" przewodnik stale asekuruje uczestników liną. Na ferracie - jeśli uczestnicy są osobami wyszkolonymi w posługiwaniu się lonżami (vide: LKZTTG), stosujemy indywidualną autoasekurację, opcjonalnie "wzmacnianą" asekuracją linową udzielaną przez przewodnika w newralgicznych miejscach.

 3. W lecie przewodnik IVBV może prowadzić "drogą normalną" na Łomnicę 3 osoby. Jednakże w warunkach utrudnionych przewodnik ma obowiązek ograniczenia liczby uczestników.

 4. Tura na Łomnicę zajmuje w samym terenie górskim od 6 godzin (droga normalna) do 8 godzin (via ferrata).
  Wymaga wjechania koleją gondolową z Tatrzańskiej Łomnicy nad Łomnicki Staw, a następnie wyciągiem krzesełkowym na Łomnicką Przełęcz (2200 m n.p.m.), skąd dopiero ruszamy pieszo. Konieczne jest zatem posiadanie waluty (euro).

 5. W celu realizacji tury spotykamy się rano w Zakopanem, skąd razem jedziemy na Słowację i razem wracamy do Zakopanego.
  W razie potrzeby dopomagam w uzyskaniu kwatery w Zakopanem (w moim bliskim sąsiedztwie).

 6. Jak każdy przewodnik PSPW, zawsze zapewniam opiekę przewodnicką "door-to-door".

 7. W sezonie letnim (od czerwca do września) jest możliwy poranny dojazd z Zakopanego do Tatrzańskiej Łomnicy polskim autobusem i taki sam powrót późnym popołudniem.


Wysokość honorarium przewodnickiego za letnie wejście na Łomnicę:Ogólne zasady uczestnictwa:[  Powrót do oferty  ]        [  Dostępność terminów  ]        [  Mapa serwisu www  ]

Powyższe dane mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.